Články

Výhody bambusových ponožek

Ponožky lze vyrábět z celé řady materiálů. Jaké přednosti mají ty, které jsou vytvořeny z bambusu?

Přírodní bambus má řadu vynikajících vlastností

Bambus představuje celulózové vlákno získané nebo vyrobené z přírodního bambusu. To je rychle rostoucí rostlina, která se vyznačuje především mimořádnou savostí, která jí v růstu napomáhá. A právě ta přechází jakožto ceněný atribut následně i do tkaniny z bambusu vyrobené.

Ta dokáže absorbovat vlhkost dokonce až 4x rychleji než vlákno bavlněné. Bambus je tak ideální pro výrobu řady produktů. Ve světě oděvů se tento materiál užívá pro produkci funkčního oblečení včetně ponožek.

Bambusové ponožky mají hned celou řadu výhod. Kromě již zmíněné vysoké savosti jsou skvělé i svými termoregulačními vlastnostmi. Hodí se tak pro všechna roční období. V létě dokážou účinně ochladit, zatímco v zimě hřejí.

Samotná rostlina se ve volné přírodě též potřebuje aktivně chránit proti škůdcům, jako jsou bakterie a plísně. To i výslednému textilnímu materiálu propůjčuje přirozené antibakteriální vlastnosti. Zdravotní ponožky vyrobené z tohoto materiálu mohou nosit i diabetici. Samozřejmostí jsou pak jako součást šatníku alergiků. A v neposlední řadě se nemusíte obávat je obléknout ani dětem.

Bambusové ponožky pro vás i přírodu

Tyto ponožky fungují i jakožto prevence celé řady nepříjemných problémů, jako je vysušená kůže, nebo zápach nohou.

Stejně tak je materiál maximálně komfortní. To pocítíte nejen jakožto subjektivně vnímané pohodlí při nošení. Ponožky vyrobené z bambusu jsou skutečně velmi měkké a jejich nošení může pomoci zabránit rozvoji nežádoucích otlaků.

Kromě toho, že materiál je šetrný k vám, je stejně šetrný i k přírodě. Bambusové ponožky lze pokládat za ekologickou volbu. Bambus je rychle rostoucí rostlinou, navíc se ho daří pěstovat bez použití pesticidů nebo hnojiv. Roste i v půdních podmínkách, kde se jiným rostlinám nedaří a má minimální nároky na zálivku.

Tkanina vyrobená z tohoto materiálu je vysoce kvalitní. Současně zůstává lehká a trvanlivá. Bambusové ponožky tak nabídnou i značnou odolnost. Vlákno nemá tendence se srážet, snáze se udržuje a méně se mačká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *