Články

7 druhů ponožek pro vaše pohodlí

Ponožky se pro někoho mohou zdát zanedbatelnou součástí outfitu. Opak je však pravdou, představují velmi důležitou část, která vytváří, s dalšími kousky oblečení, dokonale ladící celek. Na výběr máte různé druhy ponožek. Jaké si vybrat a pro jakou příležitost je zvolit?

1. Ponožky kotníkové

Ideální volba pro nízkou obuv, do botasek nebo mokasín. Pořiďte si je ke kraťasům. V nabídce naleznete různě barevné kousky určené jak pro ženy, tak i pro muže.

2. Ponožky tříčtvrteční

Mají délku mírně nad kotníky. Fungují jako ochrana paty proti tvorbě nepříjemných puchýřů. Přestože patří mezi kratší modely, jsou dost vysoké a nerolují se. Nejčastější využití nacházejí pro sportovní aktivity. Jsou velmi praktické a pohodlné zároveň. V nabídce naleznete kousky určené jak mužům, tak i ženám.

3. Ponožky vysoké

Ideální volba pro chladné zimní počasí. Velmi snadno je schováte pod nohavice kalhot a vaše nohy udrží v teple. Užijete je i během sportovních aktivit, které probíhají venku. Jsou tak vysoké, že chrání i lýtkové svaly.

4. Ponožky pod kolena

Oblíbily si je především ženy a oblékají je během chladného zimního počasí. Jsou-li vyrobené z kvalitních materiálů, poskytnou dokonalou ochranu proti chladu. Navozují elegantní dojem i k sukni. Musíte však zvolit tu správnou kombinaci barev.

5. Ponožky nad kolena

Jsou vhodnou volbou pro zimní sportovní aktivity. Poskytují dokonalou ochranu a dodají potřebnou dávku tepla. Také je využijete pro outdoorové aktivity.

6. Ponožky slip-on

Také se můžete setkat s pojmem neviditelné ponožky. Vyrábějí se do dámských balerínek. Pevně obepnou prsty a paty, ale v botě nejsou vůbec vidět a to díky tomu, že jsou velice tenké. Poskytují dokonalou ochranu proti tvorbě nepříjemných puchýřů a díky tomu jsou velmi praktickou volbou.

7. Ponožky prstové – ToeToe

Jejich nošením napomáháte pohybu i odpočinku vašim prstům na nohou. Také udržují jejich správný tvar. Vaše nohy tak mohou správně fungovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *